Miyom Neden Olur?

Miyom Nedir?

Rahimde oluşan iyi huylu bir tümördür. Genelde doğurganlığını yitirmemiş ve o çağda olan kadınlarda görülür. Kadınlarda çok sık rastlanan Miyom pembe ve yuvarlak bir yapıda olur. Genellikle de 40 ya da 50 yaş arasında görülür. Bebek isteyen anne adayları Miyomu çok dikkatli bir şekilde doktor kontrolü ile takip etmesi gerekmektedir. Miyom Nedir sorusunun cevabı bu olarak kabul edilebilir.

 

Net bir cevabı olmamak ile beraber kadınların üreme hormonu olan östrojen sayesinde tetiklenir ve büyür. Hamilelik sırasında artan Miyomun sebebi ise kadınlık hormonunun artması olarak bilinmektedir. Eğer ailenizde de bu hastalık var ise sizde de görülme olasılığı oldukça fazladır. Fakat ailenizde Miyom yok siz de kilolu ve hareketsizsiniz sizde de görülme olasılığı ailesinde Miyom görülen ile hemen hemen bir olacaktır. Yani buna bağlı olarak da çıkarılacak sonuçlardan biri olan Miyom Neden Olur sorusunun cevabı rahim bölgenizde ki olan kasların aktiflik durumu ile alakalıdır. Bundan dolayı da kadınlar hem kilolarını sabit bir şekilde tutmalılar hem de kas yapmaları gerekmektedir. Menopoza girmeden önce Miyomun büyümesi ya durur ya da geriler. Bundan dolayı Miyom hastalığı görülen kadınlar genellikle menopozdan sonra ki yaş aralığında olan kadınlardır.

Miyoma Engel Olmak

Bu Miyom hastalığının önüne geçmek için kullanmanız önerilen şeylerden biri mutlaka doğum kontrol hapı olmasıdır. Bu hap sizin kurtarıcınız olabilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir