Kadın Hastalıkları Uzmanı

Kadın hastalıkları uzmanı; kadın üreme organı olan vajina ile alakalı hastalıkların teşhis edilmesi, tetkik ve tedavi edilmesini sağlar. Kadın hastalıkları uzmanı bir diğer adı ile Jinekolog olarak anılır. Kadın hastalıkları uzmanına yardımcı olabilmek için sağlığınız ile alakalı yanlış giden bir his duyduğunuzda mutlaka randevu almalısınız. Her türlü kontrol ve tedavinin daha önceden yapılabilmesi öncelikli kadın hastalıkları uzmanı için kolay bir işlem olacaktır. Tıpkı önceden kanseri teşhis etmek ve kontrol altına almak gibi eğer kadın hastalıkları önceden tespit edilirse hem sağlığınız için hem kadın hastalıkları uzmanı için daha iyi olacaktır.

Kadın Hastalıkları Uzmanı Neye Bakar?

Kadın hastalıkları uzmanı şu işlemleri yapar:

Hamilelik süreci, annenin sağlığı ve kontrolü, bebeğin sağlığı ve kontrolü, doğum zamanı belirlenmesi, doğum esnasında en düşük komplikasyon ile doğumun gerçekleşmesini sağlar. Kadın üreme hastalıkları, kadınlar için hayati önem arz eder, erken teşhis, kısırlık, aşılama, tüp bebek, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, HGS çekimi gibi işlemleri sağlayabilir.

 

Ankara Kadın Hastalıkları Uzmanı

Ankara kadın hastalıkları uzmanı arayan kadınların genellikle işlemleri sağlıklı muayenehanede yapılmaktadır. Jinekolojik işlemlerin açık veya kapalı ameliyatlarda yapılmaktadır. Jinekolojik ameliyatlar myomektomi, laparoskopi, histerektomi, histeroskopi, histeroskopi, genital estetik, kistekomi gibi işlemlerden ibarettir. Kadın üreme rahatsızlıklarının tamamı önemlidir, her kadın kendi rahatsızlığını önemsemelidir. Eğer ihmal ediliyorsa mutlaka kadın sağlığı için ciddi problemleri beraberinde getirir. Kadınlar, kadın hastalıkları uzmanı ile beraber yapacakları takvimlere göre düzenli bir şekilde kontrole gitmeleri gerekir. Eğer kadın sağlığını önemsiyorsanız kadın hastalıkları uzmanına güvenmeniz iki kat daha önemlidir.

Jinekolog Ankara

Ankara’da Jinekolog arayan kadınlar çok şanslı sayabilir kendilerini. Tedavinin merkezi olarak bilinen Ankara’da Jinekolog açısından çok fazla seçenek vardır. Ancak çok seçenek olması kaliteli ve unvanlı bir Jinekoloğa denk gelineceği anlamına gelmez. Bu nedenle Jinekolog seçiminde mutlaka kurumsal yapıda çalışan, unvanı olan, referansları olan ve kendine güveni tam olan bir Jinekolog seçmeniz çok önemlidir. Doğru hastane, doğru hekim, doğru tedavi süresi ve erken teşhis tedavinin anahtar kelimeleridir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir