Kadın Hastalıkları Ameliyat Ücretleri

Kadın hastalıklarının bir kısmı krem veya hap ile tedavi edilse de bir kısmının ameliyatla tedavi edilmesi gerekir. Açık veya kapalı miyom ameliyatları, kist ameliyatları, rahim alma gibi farklı ameliyatlarla kadın hastalıkları tedavi edilir.

Açık Miyom Ameliyatı

Miyomlar, 6 cm ve üzerinde olması halinde doğurganlığı olumsuz etkiler ve tedavi edilmesi gerekir. Miyom rahatsızlığı, kronik ağrılar ve kanamalarla ortaya çıkar. Miyom rahatsızlıkları ameliyatla yapılır. Kadın hastalıkları ameliyat ücretleri farklılık göstermektedir.

  • Açık miyom ameliyatı, genel anestezi ile yapılır ve ortalama 1 saat sürer.
  • Rahim boşluğuna ulaşmak için birkaç kez 10 cm kadar kasık kemiği üzerinde yatay kesi açılır.
  • Rahim arasındaki bağın dokuya yerleşmesi halinde dikey kesi açılması da mümkündür.
  • Kesi, rahmin net olarak incelenmesini sağlar ve miyomlar kesilerek rahmin onarılması sağlanır.
  • Son olarak rahim onarılır ve kesiler kapatılır.
  • Ameliyat sonrasında hastalar bir süre gözetim altında tutulur ve dinlenmesi gerekir.

Yumurtalık Kisti Ameliyatı

Yumurtalık kisti, kadınlarda sıklıkla görülen hastalıklardan biridir. Üreme çağındaki kadınlarda her ay over hücresinden oluşan bir yumurta üretilir. Regl döneminde çatlar ve yumurtalık oluşur. Ancak folikil bazı dönemlerde çatlamaz ve büyümeye devam eder.

Folikilin çatlamaması ve büyümeye devam etmesi yumurtalık kisti oluşmasına neden olur. Yumurtalık kistinin en belirgin etkisi, adet düzensizliği, lekelenme veya adet görememe, idrar yolu ve sindirim hastalıkları, karında şişlik, ağrı gibi belirtilerdir.

Yumurtalık kistinin büyümeye devam etmesi ve farklı sorunlarına neden olması halinde ameliyat ile tedavi edilmesine karar verilebilir. Ameliyat edilmesi için hastanın kan dolaşımı rutinini bozması, pelviste metastaz asit ortaya çıkması gerekir. Kadın hastalıkları ameliyat ücretleri ameliyatlara göre değişiklik gösterir.

Rahim Alma Ameliyatı

Rahim alma ameliyatı 4 farklı şekilde yapılır. Daha az ağrı hissedeceğiniz ve daha kısa sürede iyileşebileceğiniz kapalı yöntemle rahim alınması, günümüzde en çok uygulanan yöntemlerden biridir.

Total Abdominal Histerektomi, USO, BSO gibi farklı yöntemlerle rahim alma ameliyatları yapılmaktadır. Kadın hastalıkları ameliyat ücretleri rahim alma için kullanılan ameliyat yöntemlerine göre değişiklik gösterir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir